Poděkování voličům

Vážení spoluobčané,

rádi bychom touto cestou jednotlivě poděkovali voličům za účast a výsledek, ale také zhodnotili průběh kampaně a podívali se do budoucna. Níže naleznete autentické reakce našich zvolených zastupitelů.

Ing. Jaroslav Zídek:

Nemohu neskrýt uvolnění, které nastalo po uzavření volebních místností. Odvedli jsme, myslím si, skutečně kus práce a sešla se skvělá parta plná inspirujících lidí, která dokáže myslet pozitivně a je otevřená věcné diskusi u jednoho stolu i s názorovými oponenty. A velmi mě těší, že se našel dostatek lidí, kteří to také ocenili natolik, že jsme získali většinu v zastupitelstvu obce. Děkuji Vám a udělám vše proto, abychom Vaši důvěru nezklamali!

Nemohu také skrýt překvapení, kterým byl výsledek voleb – když jsme kandidátku skládali, věřili jsme, že jdeme do předem prohraného souboje a výsledkem mohou být maximálně 3 mandáty. V jisté nadsázce říkám, že místo Zlatého Slavíka Karla Gotta máme letos na Novosedelsku naše kandidáty, kteří “to opravdu nečekali” … překvapením to bylo zejména pro mě, protože budu zřejmě muset utéct od rozdělané práce a připravit se na její předání kolegům. Nicméně, tak už to v životě občas bývá, když “vlast zavolá.”

Kampaň byla prvoplánově poměrně jednoduchá – řekli jsme co chceme dělat a co se nám nelíbí. Bohužel, s tím, že bude protistrana, přesněji někteří její příznivci a bohužel i někteří z kandidátů, používat osobních urážek, vulgarismů a osočování bez přínosu vlastních myšlenek a vizí, až v takové míře jsme nepočítali. Jistě na tom však máme svůj podíl viny, který příjímám a omlouvám se za něj. Rád bych poděkoval těm voličům “druhé strany”, kteří se chovali slušně a diskutovali konstruktivně, za účast a věřím, že i společně s těmi, co se nechali unést, nalezneme cestu, jak naše obce vést k prosperitě a odpovědnému hospodaření. Soutěž myšlenek a diskuse je totiž základem demokracie a svobody. Řečeno sportovní terminologií: derby Sparty a Slavie (Chomutova a Litvínova, pokud máte raději hokej) totiž skončilo – teď budeme doufejme všichni pospolu hrát za “národní tým” a bojovat za společné zájmy nás všech…

Během setkávání se s občany jsem poznal mnoho lidí, kteřým záleží na dění ve svém okolí. Potkal jsem se také se starými známými nejen ze Sedčic. Reakce na naši přítomnost, zájem o jejich problémy a například i jejich slzy v očích při vyhlášení výsledků v našem “volebním štábu” mne zahřály u srdce. Za tohle to opravdu stálo.

Rád bych také poblahopřál ke zvolení starostům okolních i vzdálenějších obcí, kteří nám již nabídli pomoc a radu. Těším se na spolupráci a věřím, že bude náš tým hrát důstojnou a reprezentativní roli při spolupráci na rozvoji nejen našich obcí, ale celého našeho regionu.

Na závěr se sluší poděkovat panu Sýkorovi a jeho lidem za práci, kterou pro naše obce odvedli. Budeme se snažit na jeho odkaz navázat a nadále jej rozvíjet, přestože se možná vydáme trochu jinou cestou. Občany bych rád pozval na úvodní ustavující schůzi nového zastupitelstva, kde bych rád v rámci diskuse vyslechl Vaše názory, připomínky a iniciativy. Termín zasedání zatím není znám, protože musí proběhnout lhůty pro případné přezkoumání výsledků apod. Sledujte prosím vývěsní desku, web obce a případně tyto stránky a náš Facebook.

Ještě jednou díky 🙂

Kamil Dostál:

Ahoj všem! Moc děkuji za Vaše hlasy. Popravdě jsem takové velké číslo nečekal, ale velmi mě potěsilo. Na obci budu pro Vás – tak neváhejte a kdykoli se na mě obraťte.

Ing. Stanislav Stejskal:

Je po volbách. Rád bych poděkoval všem lidem, kteří přišli k volební urně a projevili svůj názor tím, že do ní vhodili hlasovací lístek se jmény “svých” kandidátů. Byli jsme svědky toho, co je přirozené ve vyspělých zemích světa. A to i v malých obcí. Demokracie je stejná všude a patří k ní soutěž o hlasy a důvěru voličů. A soutěž by měla být vedena férovým způsobem. S respektem k pravidlům a k soupeřům. Jsem přesvědčen, že jsme vedli naše předvolební iniciativy tak, abychom se mohli podívat do očí každému člověku, kterého se letošní volby týkaly.
Rád bych vyzval lidi, kteří mají zájem na rozvoji všech našich obcí a nejsou zaměření jen na sebe, nebo svou rodinu nebo svou vesnici, aby se stali součástí veřejného života všech šesti obcí spojených v Nové Sedlo. Mnozí už to nezištně dělají. Tak prosím pokračujte.
Velké díky patří Vám, kteří jste nám dali své hlasy. Bylo pro nás radostné překvapení, že Vás bylo tolik, že jsme získali pět mandátů a tedy většinu v zastupitelstvu. Děkujeme za důvěru. Zůstaňte s námi prosím v kontaktu.
Voličům, kteří volili kandidáty SNK : “Za demokratickou stranu” pod vedením pana Sýkory bych rád dal najevo respekt k jejich hlasování a ujištění, že smysluplné činnosti a projekty bývalého zastupitelstva budeme dále rozvíjet. Věřím, že v dobré spolupráci a s využitím zkušeností bývalých zastupitelů.
Také bych se rád podělil o velmi dobrý pocit z toho, že jsem poznal fajn lidi z Nového Sedla, Čínova, Břežan a Žaboklik, které jsem dřív neznal. Velkou života, tedy dětství a mládí, jsem trávil na víkendové chalupě rodičů na Chudeříně a od roku 1990 bydlíme se ženou na Sedčicích, takže v těchto dvou vsích jsem již mnoho dobrých lidí znal před volbami.
A během naší předvolební okružní cesty po všech šesti vesnicích jsem si uvědomil, že nás zajímají případně trápí podobné věci a také, že každá ves má své vlastní potřeby a témata. A v každé se nabídli nějací lidé, že jsou ochotni udělat něco pro ostatní.
Budete vítáni pokud přijdete nabídnout, třeba i drobnou, pomoc.
Je po volbách. Začíná období práce nového zastupitelstva. Nenechte nás v tom samotné, naším cílem nebylo získat moc, ale přizvat lidi, kteří mají zájem, ke společné práci pro naše vesnice.

Kateřina Studničková:

Touto cestou bych za sebe i za ostatní členy našeho sdružení chtěla poděkovat za důvěru, která se projevila na výsledku voleb. Upřímně mě počet mandátů opravdu velmi mile překvapil. Za sebe bych byla ráda, abychom si dali my v Novém Sedle čas vstřebat dojmy z výsledku voleb a snažili se najít pozitivní restart. Čeká nás opravdu spousta práce a času, které chceme věnovat našim obcím. Věřím v dobrou spolupráci i s ostatními členy, kteří mají již v zastupitelstvu obce – obcí dlouholeté a bohaté zkušenosti. Kvalita našeho života a rozkvět v našich obcích, je podle mě skvělou motivací najít v brzké době společnou notu, tak abychom byli jako obyvatelé všichni spokojení.

JUDr. Alena Stejskalová:

Vážení spoluobčané,
volební lístky jsou sečteny, volby potvrzeny Státní volební komisí, obce a města mají zvolené své zastupitele na následující období. Díky podpoře a volbě občanů jsem byla zvolena do zastupitelstva obce. Velice si vážím důvěry, kterou mi dali ti občané, kteří mne volili a chtěla bych jim za tento projev poděkovat.
Během léta jsem se seznámila s mnoha novými lidí, se kterými jsem se dosud neznala nebo nepotkala osobně a ti mne přesvědčili, že jim, stejně jako mě, není jedno, co se děje v našich obcích. Je nutné navázat na to, co se podařilo a pokračovat v činnostech a aktivitách, které jsou pro obec a její obyvatele vítané a prospěšné. V některých oblastech budeme postupovat jinak, než odstupující zastupitelé, ale hlavně chceme být v bližším kontaktu s obyvateli všech vesnic sdružených pod Nové Sedlo.
Zvolením začíná skutečná práce pro obec a její obyvatele. Věřím, že spolu s vámi, občany, se nám podaří vytvořit z našich obcí krásnější a příjemnější místo k žití.