První setkání s občany

V neděli jsme se poprvé sešli s občany v sále hospůdky v Novém Sedle a setkání proběhlo v přátelské a sousedské atmosféře. Představili jsme nejprve sebe a následně náš program. Po té následoval bod nejdůležitější – prostor pro občany. Vyslechli jsme si věcné poznámky, zodpověděli dotazy a upřesnili naše pohledy na danou problematiku.

Témat bylo více, ale vyzdvihl bych zejména dotazy týkající se stanoviska k financování fotbalového klubu, vyhlášky de facto omezující práci na zahradě, výši daně z nemovitostí, výstavbu sportovní haly, ceny za odpady. Tématem, které vyvolalo delší diskusi, byl samostatný pohyb pracujících vězňů po obci, který lze řešit lepší komunikací vedení obce s věznicí. Těmto a dalším tématům se jistě budeme věnovat nejen na dalších setkáních, ale také k některým zaujmeme detailnější stanovisko.

Rád bych Vám, vážení spoluobčané, poděkoval za věcnou a klidnou diskusi o tématech, která Vás evidentně zajímají a hýbou veřejným míněním. K některým věcem se bohužel vyjádřit úplně nemůžeme, protože ani jeden z nás není zastupitelem a tedy nemá přístup nejen k neveřejným informacím, avšak snažíme se alespoň nastínit postup a směr, jakým bychom se v případě zvolení chtěli vydat. To je dle našeho názoru určitě lepší než konkrétní plané sliby „postavíme to, opravíme to, zrušíme to, zakážeme to“ nebo prázdná a falešná antikampaň.

Na závěr bych rád jménem svým i ostatních kandidátů poděkoval za Váš čas a pozval Vás na naše další setkání nejen v Novém Sedle. Rádi bychom se s Vámi takto neformálně setkávali i po volbách. Váš názor nás zajímá.

J. Zídek

DenČasObecMístoFB event
Neděle 2. září17:00Nové SedloHospoda
Neděle 16. září15:00ŽaboklikyMyslivna
Neděle 16. září17:00BřežanyMyslivna
Neděle 23. září15:00ChudeřínNáves
Neděle 23. září16:30ČíňovNáves
Neděle 23. září18:00SedčiceKulturáček Jednota
Úterý 2. října17:00Nové SedloSál v hospodě (předvolební debata)