Ukradené volby

Ukradené volby

Petře Sýkoro, nestal jste se opětovně starostou díky vítězství ve svobodných volbách, ale jen a pouze na základě lidského selhání Kamila Dostála.

Vážení čtenáři. Na zasedání zastupitelstva dne 24.4.2019 jsem byl odvolán z pozice předsedy finančního výboru a důvodem pro mé odvolání bylo, podle slov paní Zuzany Aschebrennerové to, že někteří lidé, kteří se mnou přišli do kontaktu v rámci plnění mých kontrolních povinností, se cítili jako zloději. Inu, každý máme své více či méně oprávněné pocity.

Byl odvolán celý finanční výbor a tak bych rád touto cestou poděkoval jeho členům, paní Heleně Hergetové a panu Aleši Dohnalovi za profesionální a pečlivou spolupráci.

Daleko podstatnější událostí však bylo odvolání ing. Jaroslava Zídka z pozice starosty obce. Stal se jím na základě výsledků svobodných voleb, kdy se dvě sdružení ucházela o přízeň a hlasy voličů a tedy si vzájemně konkurovala na základě svobodné a demokratické soutěže.

Ve volbách si vybíráme člověka, který vede kandidátku, jako předpokládaného budoucího starostu, volíme program, pokud je předložen, volíme hnutí jako takové, kvůli osobnostem, kteří jsou jeho součástí.

Z demokratických voleb vzešel a byl řádně a svobodně zvolen starostou ing. Jaroslav Zídek.

Na posledním zasedání zastupitelstva byl odvolán na základě hlasu Kamila Dostála, který hlasoval společně se sdružením, které volby prohrálo. Hlavním důvodem Kamila Dostála pro hlasování proti  starostovi, kterého se zavázal před volbami i po volbách podpořit, byla dle jeho vlastních slov “pískovna”.

A tak se stáváme svědky toho, jak obchodní společnost s téměř stoprocentním německým vlastnictvím, má větší vliv na to, kdo bude naším starostou, než občané našich obcí.

Vážení čtenáři, mnoho z Vás bylo na, již zmíněném, zasedání zastupitelstva. Děkuji Vám všem, kteří jste našli odvahu říci svůj názor na nečestné jednání, kterého jste byli svědky. Svoboda je něco, o co musíme stále bojovat. Stejně jako o Pravdu. Někdy je potřeba zvednout se a zesílit svůj hlas.

Vždy se najdou totiž lidé, kteří nám budou chtít vysvětlit, že zrada je vlastně normální součástí demokracie a politiky. To že se to opravdu stává, ještě neznamená, že s tím souhlasíme.         Nechceme přeci, aby takové jednání bylo běžnou normou. Proč bychom pak měli chodit k volbám, když by s našimi hlasy a důvěrou, zastupitelé zacházeli jako s něčím nedůležitým?

Myslím si, že by se o našem nesouhlasu měli zvláště dozvědět lidé, kteří žijí v domění, že jim všechno projde.

Proto ještě jednou opakuji své stanovisko z úvodu tohoto článku.

 

Petře Sýkoro, nestal jste se opětovně starostou díky vítězství ve svobodných volbách, ale jen a pouze na základě lidského selhání Kamila Dostála.

 

Stanislav Stejskal

zastupitel a podvedený volič